Artykuł

Czyszczegnie podłóg

Jak czyścić laminowaną podłogę?

W toku codziennych prac domowych, nie trudno o różne zabrudzenia, zwłaszcza podłogi. Laminowane panele podłogowe są bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem dla niemal wszystkich pomieszczeń, ale również wymagającym odpowiedniej pielęgnacji. Powinno się je gruntownie czyścić co kilka miesięcy. Niewielkie zabrudzenia wystarczy przetrzeć. Jak umyć laminowaną powierzchnię, by efekt był zadowalający i trwały?

Skuteczne czyszczenie

Przede wszystkim, przed rozpoczęciem pracy, powinno się zwrócić uwagę na akcesoria, których używamy do domowych porządków. W tym przypadku, ważny jest nie tylko dobry środek czyszczący, odpowiedni do typu powierzchni, jaką posiadamy w domu, ale również właściwy rodzaj mopa. Właścicielom mieszkań w blokach i niewielkich domów, poleca się kompaktowe mopy obrotowe, które pozwalają zaoszczędzić zarówno miejsce, jak również czas i pieniądze. Są niezwykle poręczne i wygodne w użyciu. Najpraktyczniejszy będzie kompaktowy mop obrotowy z wymiennymi końcówkami, np. płaski. Gruntowne czyszczenie laminowanych paneli powinno się odbywać przy użyciu gorącej wody, która nie pozostawia żadnych plam i zacieków. Można do niej dodać specjalnego środka do mycia paneli.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeśli myjąc podłogę laminowaną, zdecydujemy się na użycie detergentów, zawsze należy pamiętać o przestrzeganiu zaleceń producenta i testowaniu środka na niewielkiej, mało widocznej powierzchni. Powierzchnia laminowana nie jest wodoodporna, dlatego im mniej wody użyjemy, tym lepiej. Utrzymanie jej w idealnym stanie wymaga częstego mycia. Zaopatrzenie się w kompaktowy mop obrotowy z pewnością usprawni codzienne porządki, a przy okazji zniweluje problem przechowywania artykułów czyszczących. Przy uporczywym brudzie, najlepiej użyć szczotki z miękkim włosiem, ze względu na podatność laminowanej podłogi na zadrapania. Zobacz cały proces na naszym Wideo YT:

Leave a comment

Why ask?