Artykuł

Własna czcionka w prestashop

Tutorial jak ustawić własną czcionkę w preście

Cześć drogi Internauto! Dziś nabrało mnie na udzielenie Ci bardzo fajnej informacji po której będziesz mógł lekko odświeżyć i upiększyć swój sklep oparty o prestashop i nie tylko, ponieważ to zastosowanie możesz wykonać na każdej innej stronie! Niestety będę wymagał od Ciebie kilku pojęć np. FTP, uploadowanie na FTP, edycja plików, podstawowa znajomość styli CSS.

Bez tego niestety ale nie dasz sobie rady i będziesz musiał zlecić komuś takie wdrożenie 😉

Gdy mamy potrzebny plik z czcionką która się nam podoba musimy ją przekonwertować do popularnych rozszerzeń aby móc poprawnie wyświetlać ją w różnych przeglądarkach i urządzeniach. W tym celu posłużymy się stroną web-font-generator.com, która jest bardzo przyjazna użytkownikowi. Pamiętaj też, że musisz posiadać wykupioną czcionkę (legalnie) aby móc z niej korzystać, no chyba że jest darmowa.

Po wygenerowaniu paczki plików, pobieramy ją na dysk i rozpakowujemy. Rozpakowane pliki z wyłączeniem style.css kopiujemy na nasz FTP. W przypadku prestashop będzie to ścieżka themes/nazwaszablonu/css/.

Kolejną czynnością którą musimy wykonać to edycja pliku global.css, który znajduje się w wyżej wymienionym katalogu. Do pliku tego musimy przede wszystkim dopisać zawartość pliku style.css który był razem w paczce z czcionkami.

Teraz możemy dowolnie korzystać ze swojej czcionki w dowolnym przez siebie miejscu, wystarczy, że w danym miejscu umieścimy informację typu  font-family: ‚AvenirLTStd-Light’;, naturalnie twoja nazwa będzie inna.

Jeżeli chcesz zastosować to dla wszystkich nagłówków h2 to piszesz:

h2 {
font-family: ‚AvenirLTStd-Light’;

}

Musisz jednak uważać czy ten styl nie będzie napisany przez inny itd. ale to już temat na osobny artykuł 🙂 Pozdrawiam.

Leave a comment

Why ask?