Artykuł

bibeloty

Jak pozbyć się zbędnych bibelotów i na tym zyskać?

Każdy posiada w swoim domu lub mieszkaniu zbieraninę niepotrzebnych przedmiotów. Od drobnostek, jak elementy dekoracyjne czy biżuteria, ubrania, po sprzęty audio, video, oraz gospodarstwa domowego. Wszystko to zajmuje przestrzeń życiową, zagraca pomieszczenia, sprawia wrażenie bałaganu, nawet jeśli regularnie sprzątamy i przestawiamy je z miejsca na miejsce.

portal z ogloszeniami
Co zrobić, żeby pozbyć się bibelotów?

Można oddać je przyjaciołom, znajomym, rodzinie (przyszła mama na pewno ucieszy się z kartonu ubrań dziecięcych) lub z nimi się wymienić na przedmiot, który jest bardziej interesujący w danym momencie. Przykładem mogą być przyjaciółki, które noszą ten sam rozmiar ubrań – jeśli jedna z nich nie ma okazji do noszenia sukienek, a druga wręcz przeciwnie, za to ma za dużo spodni – wymiana jest świetnym wyjściem! Z kolei oddanie potrzebującym kurtki po swoim dziecku, które już z niej dawno wyrosło, także przynosi korzyści. W zamian, za przedmiot, który się już nie przyda rodzinie, uzyskuje się satysfakcję – bo zrobiło się coś dobrego, oraz wdzięczność osób, którym się pomogło. Dodatkowo, jest to świetna lekcja życia dla dziecka, która nauczy go empatii, dobrej postawy moralnej oraz czerpania radości z pomocy innym ludziom.

ogloszenia
Co jednak, jeśli nikt ze znajomych nie posiada nic interesującego na wymianę, oraz żadnej znanej osobie nie przydadzą się przedmioty, których chcemy się pozbyć, z racji na ich specyfikację?

W takim wypadku warto skorzystać z dobrodziejstwa Internetu, jakim jest portal ogłoszeniowy. Na portalach ogłoszeniowych znaleźć oraz sprzedać, oddać lub wymienić można niemalże wszystko. W ten sposób, można zamienić niepotrzebne graty w pieniądze, na przykład sprzedając wazon, który się znudził, albo nijak nie pasuje do nowego wystroju mieszkania. To świetna okazja, która generuje sytuację, gdzie każdy jest zadowolony. Kupujący jest szczęśliwy, ponieważ kupuje interesującą go rzecz po cenie niższej, niż za przedmiot nowy ze sklepu, za to często w niemal podobnym stanie. Sprzedający zaś, nie dość, że pozbywa się bibelotów, które zalegają i stwarzają wrażenie chaosu, to jeszcze zyskuje na tym odpowiednią sumę pieniędzy, którą może przeznaczyć na zaspokojenie innych potrzeb. Portale ogłoszeniowe są targiem miejskim dzisiejszego świata.

Kiedyś, by pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów konieczne było stanie godzinami na targu, często w niesprzyjających warunkach atmosferycznych,wykupienie miejsca targowego, przy niepewności, czy uda się spieniężyć graty. Dzisiaj, wystarczy wstawić ogłoszenie na portalu ogłoszeniowym. Zajmuje to kilka minut. Następnie wystarczy, sprawdzanie, czy ktoś odpowiedział na ogłoszenie, szybko i sprawnie przeprowadzić transakcję, nie marnując ani czasu, ani zdrowia, ani pieniędzy.

Leave a comment

Why ask?