Artykuł

kobieta pije wode

Korzystasz z wodociągu? Nie zapomnij o filtrowaniu wody!

Woda, która jest dostarczana do mieszkań szczególnie mieszkańców dużych miast może niejednokrotnie zawierać różnego rodzaju zanieczyszczenia. Pomimo, że w stacjach uzdatniania wody przeprowadzanych jest wiele zabiegów mających na celu oczyszczanie pobieranych z ujęć głębinowych czy rzek wody, to jednak i tak czasem pojawiają się zanieczyszczenia. Jak z nimi walczyć? Dlaczego warto pamiętać o stosowaniu odpowiednich metod filtracji wody?

Problem ze starymi instalacjami

Jak przyznają pracownicy stacji uzdatniania wody, bardzo często problemy z nieodpowiednią jakością wód, z których korzystamy na co dzień wynikają ze starości systemów wodociągowych. Chociaż instalacje wodne są wymieniane raz na jakiś czas to i tak w niektórych miejscach dużych miast takich, jak Warszawa można natknąć się na przestarzałe rury czy inne elementy systemów wodnych. Procesy oczyszczania wody, które mają miejsce w centrali wodociągów nie mają niestety wpływu na jakość wód transportowanych z poszczególnych rozlewni. Uzdatnianie wody jest w takim wypadku wręcz konieczne. Na szczęście, istnieje wiele metod, które można zastosować we własnym domu nawet wtedy, gdy jesteśmy zmuszeni do korzystania z przestarzałej instalacji.

woda z szklank

Więcej informacji na temat uzdatniania wody w Warszawie: http://www.klarsan.eu/uzdatnianie,warszawa

Jak można samodzielnie oczyszczać wodę?

Oczyszczanie wody we własnym domu jeszcze nigdy nie było tak proste jak teraz. W sprzedaży dostępne są najróżniejsze filtry do wody, które nie tylko odseparują z pobranej z kranu wody cząstki stałe takie, jak piasek czy żwir pozostały w przesączu po filtracji w stacji oczyszczania wody, ale także usuną zanieczyszczenia chemiczne. Zawartość pierwiastków takich, jak mangan czy żelazo w wodzie musi być ściśle określona i niestety spożywanie zbyt dużej ilości wody zawierającej zbyt dużą ilość tych szkodliwych substancji może doprowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia. Warto wobec tego zdecydować się na zakup filtrów do wody.

kran z woda

Korzystanie z nich na co dzień jest bardzo proste, gdyż w sprzedaży można znaleźć specjalne dzbanki ułatwiające cały proces. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o przefiltrowaniu wody za każdym razem – można korzystać z wody, która została oczyszczona już jakiś czas temu. Filtry do wody można obecnie kupić nawet w formie specjalnej butelki filtrującej, co znaczenie ułatwia uzdatnianie wody w niewielkich ilościach poza domem. Taka butelka to świetny pomysł na dostarczenie do organizmu koniecznej porcji wody a jednocześnie zadbanie o stan własnego zdrowia. Warto więc zdecydować się na zakup tego typu produktów nawet, gdy stan wody w naszym najbliższym otoczeniu jest zadowalający.

Leave a comment

Why ask?