Artykuł

DCIM100MEDIADJI_0006.JPG

Kto najczęściej używa drona?

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się posiadanie swojej własnej jednostki latającej, która ma możliwość nagrywania niesamowicie pięknych ujęć z lotu ptaka. Drony są coraz lepsze, cały czas technika idzie do przodu. Efektem tego, jest fakt, iż coraz więcej osób stać na taki sprzęt. Czy wszystkim jest potrzebny dron? Kto najczęściej korzysta z tego typu sprzętu?

Dron jednak nie dla wszystkich

Najprostsze drony nie latają wysoko, mają też słaby zasięg. Nie mogą oddalić się od osoby, która trzyma pilota, na znaczną odległość. Najczęściej mogą być kilkadziesiąt metrów dalej. Takie podstawowe drony mają słabej jakości aparaty i kamery. Z tego powodu, jakość nagranego materiału może nie być dla wszystkich zadowalająca. Najlepsze drony to całkiem spory wydatek, więc nie wszyscy chcą sobie na niego pozwolić. Takie nowoczesne modele mają zamontowane bardzo dobre aparaty, które mogą nawet bezpośrednio łączyć się z siecią i przesyłać obraz na żywo. Nie trzeba wspominać o jakości nadawanego obrazu, który pozwala na dostrzeżenie najmniejszych szczegółów z bardzo dużej odległości. Najbardziej zaawansowane drony potrafią wznieść się bardzo wysoko nad ziemię.

Kto najczęściej używa drona

Wydaje się, że tego typu nowoczesne rozwiązania będą najlepiej sprawdzały się w agencjach rządowych oraz różnego rodzaju biurach bezpieczeństwa. Mogą pomóc obserwować otoczenie z różnych punktów i nie wymagają przy tym długotrwałej obecności człowieka. Jednak jest pewna grupa ludzi, która filmowanie dronem ma bardzo dobrze opanowane. To youtuberzy, którzy aby przyciągnąć jak największą liczbę widzów starają się sprawić, aby ich filmy były atrakcyjne. Innowacyjne rozwiązania jak pokazanie siebie z lotu ptaka i zaprezentowanie okolicy, ciekawego obiektu z różnej perspektywy to nie rzadkość wśród tej grupy ludzi. Każdy szanujący się posiadacz aktywnego konta na YouTubie umie obsługiwać drona i wykorzystuje go ciągle przy swojej pracy. Filmowanie dronem nie stanowi dla takich ludzi  żadnej zagadki.

Leave a comment

Why ask?