Artykuł

umywalka retro

Do jakiego stylu wnętrza pasują baterie łazienkowe retro?

Styl i urok wnętrza zależy także od dodatków i drobnych elementów wyposażenia. Bateria przy wannie to drobiazg. Jednak przyciąga ona wzrok i ma duże znaczenie, jaka ona jest. Baterie przy wannie, w kabinie czy nad umywalką mogą być różne. Pięknie wyglądają te w stylu retro. We wnętrzu klasycznym pomogą one tworzyć ten styl. Można je wybrać i do innych wnętrz.

lazienka retro w pomieszczeniu

Piękne, finezyjne, o bogatej formie, takie baterie doskonale wyglądają z wanną czy umywalką retro. Jeśli w planach jest elegancka łazienka w dawnym stylu, to nie można poprzestać tylko na wyborze pasującej wanny czy umywalki. Baterie łazienkowe także muszą być stylizowane na dawne. Brak takich zepsułby cały efekt. Wybierając styl klasyczny, trzeba konsekwentnie wszystko do łazienki wybierać w tym stylu. Baterie retro jest to więc wtedy konieczność. Najlepiej, jeśli wszystkie w łazience będą z tej samej linii wzorniczej.

Prosty i nowoczesny wystrój łazienki ma swoje zalety, podobnie jak i klasyczny. Jeśli są już nowoczesne urządzenia sanitarne, to baterie łazienkowe retro to atrakcyjny pomysł do łazienki. Ocieplą one wystrój, dodadzą mu smaku i charakteru. Będzie piękniej i przyjemniej. Łazienka będzie ani nie klasyczna, ani nie bardzo nowoczesna, po prostu ładna i przytulna. Łączenie stylów to eklektyzm. Styl eklektyczny pozwala czerpać z różnych innych stylów to, co w nich najlepsze. Baterie w dawnym stylu to dodanie łazience piękna. Przyda się też wtedy nieco dodatków dla wnętrza w takim stylu.

lazienka retro

Nie wszystkie nowoczesne aranżacje są spokojne i przyjazne. Niekiedy wybiera się surową, minimalistyczną czy nawet nieco industrialną ich wersję. I w takiej łazience baterie retro mogą się znaleźć. Zysk dla wnętrza będzie jednak inny niż przy wcześniejszych propozycjach. Chłodny, surowy styl minimalistyczny oraz baterie i dodatki w starym stylu to pomysł na wnętrze oryginalne. Jest to niecodzienne połączenie i efekt może wzbudzić zachwyt.

 

Leave a comment

Why ask?