Artykuł

skrzynki-posztostne

Drewniane skrzynki – praktyczne i estetyczne.

Wino jest już niemal elementem kultury popularnej i jest jednym z trunków, po który najchętniej sięgamy. Ciężko dziś wyobrazić sobie spotkanie w gronie znajomych bez butelki tego napitku, którym raczyli się już starożytni Rzymianie. Dzisiaj wino spotkać można niemal na każdej uroczystości czy spotkaniu, a wieczór „we dwoje” z lampką czerwonego wytrawnego trunku, to już niemal klasyka.

No dobrze, wiemy już, że wino jest popularnym trunkiem odpowiednim na multum różnych okazji, ale warto wspomnieć również o sposobie podarowania go komuś. Kto z Nas nigdy nie dostał w prezencie wina? Jednak tak samo, jak podczas wręczenia innych prezentów staramy się dobrać odpowiednie opakowanie dla podarunku, tak też jest i w przypadku wina. Tutaj sprawa ma się jednak nieco inaczej. Dla win przeznaczone są specjalne opakowania okazjonalne.

Wręczając podarunek złożony z butelki kultowego trunku, warto pomyśleć o drewnianych skrzynkach, które służą właśnie jako swoiste opakowanie dla win.

 

Drewniane skrzynki na każdą okazję

 

Na rynku dostępne są skrzynki o różnej fakturze drewna, a także z możliwością wygrawerowania napisu na życzenie klienta. Mamy więc możliwość dostosowania skrzynki pod daną okazję, a także my wypadniemy lepiej w oczach osoby, której wręczamy butelkę wina w takiej formie, niż w zwykłej papierowej torbie.

Drewniana skrzynka, jako element dekoracyjny

 

Dodatkowo skrzynka taka poza tym, że jest praktyczna i sprawdza się podczas przechowywania trunku, nadaje się również jako element dekoracyjny. Postawiona w gablotce czy na półce, będzie nam przypominała o osobie, od której otrzymaliśmy podarunek. Ba, nie musi to być wcale podarunek. Możemy sami dla siebie zakupić drewnianą skrzynkę na wino i wykorzystać ją do udekorowania pomieszczenia.

korek od wina

Kiedy wino, które było w skrzynce, zostanie już wypite, możemy do naszej skrzynki włożyć chociażby owoce, które będą wyglądały świetnie w drewnianym pudełku. Jabłka w takiej skrzynce, będą nam przypominały o zielonych sadach, które pełne są podobnych drewnianych skrzyń wypełnionych owocami. Wspomniany wcześniej grawer możemy zamienić np. na świąteczny motyw, który sprawdzi się jako prezent na Boże Narodzenie.

W ofercie dostępne są skrzynki na pojedyncze butelki, ale bez problemu dostaniemy takie, które zmieszczą dwie, trzy, a nawet sześć butelek wina. To tylko kilka pomysłów na wykorzystanie skrzynek i od naszej wyobraźni zależy, jak je wykorzystamy. Cała gama możliwości, jakie dają skrzynki na wina sprawia, że cieszą się one popularnością niemal na całym świecie.

 

Leave a comment

Why ask?