Artykuł

materac-salsa

Materac Salsa, ortopedyczny materac przeciwodleżynowy

Materac salsa zbudowany jest z dwóch rodzajów pian, pianki wysokoelastycznej oraz pianki termoelastycznej. Specjalna budowa materaca zapewnia wyjątkowy i niepowtarzalny komfort w użytkowaniu. Materac uznawany jest za materac średnio twardy. Dzięki temu jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób lżejszych, jak i cięższych. Materac ma specjalne strefy, dzięki którym daje doskonałe ortopedyczne podparcie ciała – niezależnie w jakiej pozycji śpimy. Siedem stref twardości jest bardzo ważne w szczególności, jeżeli śpimy na boku. W bocznej pozycji bardzo ważne jest, aby odpowiednio zapadły się materac poszczególne części ciała – mianowicie bark i biodro.

I właśnie za to odpowiednie zapadanie się ciała odpowiedzialna jest wierzchnia warstwa materaca – 5 centymetrowa pianka termoelastyczna Visco. Termoelastyczna pianka Visco reaguje na nacisk oraz na temperaturę ciała. Dzięki temu doskonale ,,zgrywa się” z ciałem ludzkim, wypełnia wszystkie naturalne ludzkie krzywizny, dając tym samym doskonałe punkty podparcia dla stawów i kręgosłupa. Materac Salsa pokryty jest zdejmowanym pokrowcem, który można wyprać. Pranie pokrowców jest bardzo ważne, ponieważ zapewnia higieniczność snu. Zdrowy mikroklimat snu jest niezwykle ważną kwestią, w szczególności dla alergików! Niwelowanie roztoczy i bakterii jest ważne, zdrowy sen wpływa bowiem też na nasze samopoczucie.

Materac Salsa Hilding i jego walory medyczne

Materac jest materacem ortopedycznym, zalecany dla osób z problemami kręgosłupa oraz stawów. Jest też materacem typowo przeciwodleżynowym. Specjalne nacięcia w pianie sprawiają, że materac jest dobrym wyborem dla osób, które z powodów zdrowotnych muszą dużo leżeć w łóżku. Materac salsa 160×200 powinien leżeć na stelażach elastycznych (wykonanych na przykład ze sklejki bukowej, która jest wyjątkowo trwała i mocna). Stelaże elastyczne mogą być statyczne bądź regulowane (manualnie, czy też elektrycznie). Materace firmy Hilding to wysokiej jakości produkty, dla wszystkich tych którzy cenią sobie wysoki komfort spania i zdrowy sen. Materac salsa 160×200 to doskonałe rozwiązanie dla dwuosobowego łóżka. Standardowe wymiary materaca są dostępne praktycznie od ręki u dealerów materacy firmy Hilding. Nie trzeba zatem czekać na produkt przez długi czas. Materac jest ergonomicznym i uniwersalnym rozwiązaniem, zarówno dla osób z problemami zdrowotnymi, jak i dla tych którzy zapobiegają chorobom i skrzywieniom kręgosłupa. Lepiej bowiem zapobiegać, niż leczyć.

Leave a comment

Why ask?