Artykuł

schody-2

Co trzeba wziąć pod uwagę obliczając koszty projektu schodów

W przypadku zastosowań komercyjnych i mieszkaniowych niestandardowe schody dywanowe dodadzą wartości Twojej nieruchomości, a także staną się pięknym wizualnym dziełem sztuki.

Może po prostu masz już dość tradycyjnego wyglądu starych schodów i szukasz czystej, nowoczesnej estetyki. Niezależnie od tego, czy jest to nowy dom, czy istniejąca nieruchomość, którą planujesz wyremontować, masz szansę zbudować klatkę schodową, która będzie prawdziwym dopełnieniem wykończenia wnętrza. Jeśli masz mało miejsca, schody o otwartej koncepcji są właśnie tym, czego potrzebujesz, aby światło wpadało przez sąsiednie okna lub sąsiednie pokoje do wnętrza. Po podjęciu decyzji o niestandardowych schodach należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które wpłyną na projekt, styl i koszty instalacji. Termin „otwarte schody” jest używany przede wszystkim w branży architektonicznej, aby opisać schody ze stopniami, które są podparte w taki sposób, aby wyglądały, jakby unosiły się w przestrzeni. Może to obejmować pojedynczą podporę, podwójną podporę lub ukrytą podporę do podpierania stopni schodów.

schody-1 (4)

Podczas określania kosztu niestandardowych schodów trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki jak kształt, rozmiar, rodzaj konstrukcji, materiały, styl, podłużnice, stopnie, balustrady, budowę i instalację, jednak to wyobraźnia jest jedynym ograniczeniem, a ceny mogą się znacznie wahać.

Kształt twoich schodów będzie miał największy wpływ na koszt schodów. Zwiększa także koszty związanych z nimi stopni i balustrad. Całkowita odległość od podłogi do podłogi określi całkowitą wysokość i długość schodów. Wyższe sufity wymagają dłuższych podciągów, więcej materiału, większej liczby kroków i bardziej liniowych poręczy. Jeśli odległość od podłogi do podłogi przekracza 3,5 metra, wymagane będzie zainstalowanie podestu. Zasadniczo, im dłuższe i szersze są schody dywanowe, tym będzie ono droższe.

schody-1 (2)

Różne kształty metalowych podciągów różnią się ceną, podobnie jak ilość roboczogodzin potrzebnych do zbudowania schodów w zależności od wybranego materiału podłużnicy. Również lokalizacja stalowego podparcia może powodować wzrost lub spadek ceny.

Leave a comment

Why ask?