Artykuł

rolnictwo-01

Nie jesteś przekonany co do sensu stosowania oprysków?

Wielu rolników, lub osób zajmujących się uprawą roślin w tym co oczywiste zbóż ozimych uważa, iż stosowanie w dzisiejszych czasach jakichkolwiek oprysków nie ma najmniejszego sensu.

uprawy03

Jest to oczywiście nie prawda, i bardzo szybko przekonamy się o tym iż brak oprysków może doprowadzić nie tylko do pojawienia się chwastów ale też ogromnych strat gdy idzie o nasze plony. Zatem lepiej do takiej sytuacji nie dopuścić, należy co zrozumiałe chronić oraz zabezpieczyć zboża ozime które nie mogą kosztem różnorodnych chwastów stracić dostępu do wartości odżywczych a nawet samej wody pozyskiwanej bezpośrednio z gleby. Dlatego jak najbardziej wybranie odpowiednich środków ochrony roślin to nie tylko alternatywa, ale opcja na którą trzeba spojrzeć z adekwatnej perspektywy, przez pryzmat wszystkiego co mogą nam one zapewnić i jednocześnie zagwarantować. Wraz z nimi nie tylko uda nam się wyeliminować już istniejące chwasty, ale też przede wszystkim nie dopuścić do ich powstania co będzie mieć diametralny wpływ gdy idzie o początkowy etap rozwoju naszych zbóż ozimych. Warto więc o tym pomyśleć, oraz co najważniejsze mieć świadomość strat na które narazimy się zapominając o całkowitej i skutecznej ochronie zbóż ozimych, a w przypadku braku oprysków jest to niemal w stu procentach coś pewnego. Nawet jeżeli jesteś sceptycznie przekonany do oprysków, to niech powyższa sugestia oraz wiele argumentów uświadomi ci, co dają same opryski w pełnym tego słowa znaczeniu.

uprawy09

Co zyskają dzięki opryskom zboża ozime?

Powyżej nawiązano do wielu argumentów oraz powodów, dla jakich zastosowanie oprysków gdy chodzi o zboża ozime ma uzasadniony sens, tak naprawdę chodzi o zapewnienie im odpowiednich warunków do tego by mogły rozwijać się zgodnie z przeznaczeniem. Więcej na temat zagrożeń jakie niosą za sobą same chwasty w kontekście upraw zbóż ozimych znajdziemy bezpośrednio na stronie internetowej
zwalczanie przytulii czepnej w zbożach ozimych gdzie dostępnych jest szereg przydatnych informacji. Może to właśnie one uświadomią nam, czym jest ochrona zbóż ozimych oraz jak powinna ona na swój sposób przebiegać.

Leave a comment

Why ask?