Artykuł

Jak wybrać płytki podłogowe do łazienki w korzystnej cenie?

Jeśli chodzi o wybór odpowiednich płytek podłogowych do łazienki, w sprzedaży znajdziesz ich szeroki wybór, jednak warto zauważyć, że nie wszystkie płytki są przeznaczone do pomieszczeń wilgotnych i narażonych na zachlapanie.

Zaleca się wybór płytek do kuchni i łazienki, które są odporne na wodę i plamy oraz doskonale sprawdzają się w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

hiszpanskie-02

Płytki do kuchni czy łazienki ceramica limone

Wybierając płytki podłogowe do łazienki, przede wszystkim szukaj płytek antypoślizgowych. Większość dostępnych płytek podłogowych do łazienek ma wysoki współczynnik tarcia, określany jako klasa ścieralności, co pomaga zapobiegać poślizgnięciu się na nich, kiedy są mokre. Płytki ceramiczne powstają z mieszanki glin, które są formowane w odpowiedni kształt i wypalane w piecu w bardzo wysokiej temperaturze. Takie płytki doskonale sprawdzają się na podłogach w łazience. Co więcej, płytki ceramiczne są dostępne w szerokiej gamie kolorów, tekstur, wzorów, oferując naprawdę wiele możliwości wyboru. Znajdziemy również takie płytki imitujące naturalny kamień czy drewno w bardzo przystępnej cenie, co może idealnie wpasować się w twój budżet, jeśli chcesz wyremontować łazienkę niskim kosztem. Inną opcją chętnie wybieranych płytek do łazienki jest kamień naturalny, który doskonale komponuje się ze współczesnymi, nowoczesnymi i rustykalnymi pomieszczeniami.

newstone-1

Ponieważ nie jest to materiał całkowicie nieprzepuszczalny dla wody, potrzebuje nałożenia uszczelnienia, które chroni płytkę przed wilgocią w łazience. Jeśli szukasz atrakcyjnych i dekoracyjnych płytek podłogowych do swojej łazienki, natkniesz się na szereg materiałów, które można ozdobić lub wytłoczyć różnymi wzorami lub obrazami. W ten sposób, wydając jedynie rozsądną kwotę, możesz uzyskać wygląd łazienki, który spełni twoje precyzyjne wymagania pod względem estetyki i funkcjonalności. W łazience z pewnością doskonale sprawdzą się również płytki ceramica limone, które są niedrogie, jednak nadają się do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu ze względu na wyjątkową trwałość i odporność.

Leave a comment

Why ask?