Artykuł

Piękne i klimatyczne, firanki do każdego wnętrza

Aranżując dom, łatwo skupić się na zakupie odpowiednich mebli, często zaś zapominamy o dekoracjach okiennych. Wśród nich najważniejsze są zasłony i firany okienne, uniwersalne i piękne przesłony do każdego domu!

Obraz1

Firana okienna, doskonała do każdego typu okna

Niezależnie, czy jesteśmy zwolennikami nowoczesnych, czy bardziej klimatycznych wnętrz, to dekoracje okienne będą pełniły w nich istotną rolę, szczególnie wieczorem. Choć różnią się one wyglądem, materiałem i sposobem wykonania, to piękne firany okienne są elementem zapewniającym nam prywatność, odgradzając nas od świata za oknem. Da się je również powiesić na niemal każdym oknie, nawet przy tych nietypowych oknach skośnych. W takiej sytuacji możemy być jednak zmuszeni zlecić uszycie firany na miarę, inaczej trudno nam będzie kupić odpowiednią.

Jakie mamy tkaniny na firanki?

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele materiałów na firanki, możemy więc przebierać i wybierać, tak by zakupić te najpiękniejsze. Szczególnie dużym zainteresowaniem konsumentów cieszy się len, dzięki swojej naturalności i uniwersalności jest on chętnie wybierany przez bardzo wiele osób. Niektórzy jednak obawiają się nieestetycznych zamieć. Faktycznie, len ma tendencję do powstawania zagięć, lecz korzystając z tkaniny linen look, czyli imitującej len, nie musimy się obawiać o ewentualne defekty. Wreszcie miłośnicy nieskrępowanej niczym elegancji, specjalnie dla nich dedykowane są tkaniny z gatunku woalu lub batystu, to najbardziej eleganckie materiały na firanki do domu!

Szyć firany na miarę, czy może jednak kupić gotowe?

Nie jedna osoba waha się, czy kupić firany w sklepie, czy zlecić ich uszycie na wymiar? Wszystko jednak zależy od konkretnej sytuacji, kształtu okna czy naszych preferencji. Osoby ceniące sobie bezkompromisowe piękno, z całą pewnością rozważą skorzystanie z usług pracowni krawieckiej. Nie ulega bowiem cieniowi wątpliwości, iż takie dekoracje okienne, dopasowane wręcz idealnie do danego okna, będą jeszcze piękniejsze. Dotyczy to zarówno firanki do salonu, zasłony do sypialni, jak i rolety kuchennej.

Leave a comment

Why ask?