Artykuł

Co o frankowiczach wiedzieć trzeba?

Kredyt to coś, co pozwala spełniać marzenia. Nie ma się co oszukiwać, ale bardzo duża część osób tylko dzięki takim formom pożyczek finansowych jest w stanie osiągnąć to, na czym im bardzo zależy. Doskonałym przykładem może być chociażby kredyt frankowy. Coś, co w latach 2005-2009 zrobiło wielką furorę.

Problemy frankowiczów

Jak się jednak okazuje, coś co miało okazać się wielkim błogosławieństwem, stało się dla wielu osób przekleństwem. Początkowe raty nie były wcale takie złe. Po przeliczeniu na polskie złotówki, okazywało się, że płaci się naprawdę małe pieniądze. Ciekawie. Ale dopiero potem, jak przyszło załamanie rynku, a frank szwajcarski poszedł do góry, okazało się, czym tak naprawdę jest kredyt we frankach szwajcarskich.

money-2724241_1280 (1)

O tym mówiło się już dużo. I mówić się będzie nadal. Chociażby na Bankingo.pl, gdzie temat ten jest bardzo szeroko omawiany. Poruszanych jest tam naprawdę wiele tematów, jakie odnoszą się do frankowiczów. Jeżeli ktoś jest tym tematem zainteresowany, powinien zajrzeć tam, aby zobaczyć jakie są najnowsze informacje odnoszące się do tego właśnie tematu. Również, jeżeli chodzi o osoby, jakie mają kredyty we frankach szwajcarskich.

Co zrobić z kredytem we frankach?

Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, kiedy został on zaciągnięty. Co innego, jeżeli chodzi o kredyt w obecnych czasach. Co innego, jeżeli chodzi o „stary” kredyt. Te zobowiązania finansowe, jakie zaciągane były w obecnych czasach posiadają odpowiednie klauzule informacyjne. Mówiąc oględnie – informują one o tym, z jakim dokładnie ryzykiem te kredyty są związane. Dlatego też każdy klient, który decyduje się na taki kredyt, wie na co tak naprawdę jest narażony.

pozyczka pozabankowa

Co innego, jeżeli mowa jest o „starych” kredytach. W dawnych czasach takich klauzul właśnie nie było. Banki nie informowały swoich klientów o tym, co się może stać (a co się stało). Jeżeli ktoś jest w takiej właśnie kłopotliwej sytuacji, musi działać. Tzn. pierwsze co, to trzeba udać się do kancelarii prawniczej po to, aby móc przedyskutować swoją sytuację. Kancelaria prawnicza przeanalizuje sytuację danego klienta, aby odpowiedzieć na pytanie – czy faktycznie opłaca się wnosić pozew do sądu. W zdecydowanej większości przypadków tak jest, ale nie można zapomnieć o tym, że do każdej sprawy należy podchodzić w sposób indywidualny. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że każda osoba, która ma „stary” kredyt we frankach, będzie mogła dojść do sprawiedliwości. Po to, aby móc bez problemu spłacać zobowiązanie i spełniać swoje marzenia.

Leave a comment

Why ask?