Artykuł

Jakie są zalety elastycznych paneli słonecznych?

Energia słoneczna jest jednym z najbardziej obiecujących oraz bardzo szybko rozwijających się źródeł energii elektrycznej. Z tego nieograniczonego zasobu można korzystać w wielu miejscach bez zanieczyszczania środowiska naturalnego. Coraz większą popularnością cieszą się elastyczne ogniwa słoneczne. Jakie posiadają zalety oraz gdzie je można zastosować?

panele sloneczne

Panele słoneczne elastyczne a ich istotne zalety

Obecnie na zakup elastycznych paneli fotowoltaicznych decyduje się coraz więcej inwestorów. Są one cenione ze względu na posiadane zalety. Pośród wielu z nich można wymienić:

  •  rozmiar
  • niewielką wagę
  •  łatwą obsługę
  • elastyczność
  • uniwersalność
  • przyjazność dla środowiska

Na dłuższą metę panele słoneczne elastyczne pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy. Po jednorazowej inwestycji, która polega na zakupie i montażu ogniw solarnych, instalacja przez szereg długich lat dostarcza darmową energię elektryczną.

Dużą zaletą paneli fotowoltaicznych jest również to, że nie emitują do atmosfery dwutlenku węgla ani innych szkodliwych dla środowiska gazów. A ich lekkie oraz kompaktowe elastyczne elementy nie wpływają znacząco na rozkład obciążenia na ramie budynku. W związku z tym nie stanowią jakiegokolwiek zagrożenia dla dachu

Tymczasem decydując się na zakup ciężkich modeli często konieczne jest wzmocnienie konstrukcji budynku, a to wpływa na zwiększenie kosztów montażu instalacji.

Gdzie można założyć elastyczne panele fotowoltaiczne?

Istnieje mnóstwo takich miejsc w których elastyczne ogniwa fotowoltaiczne sprawdzają się niezawodnie. Takie panel można zamontować na przykład na dachu kampera. Jest on bardzo przydatny zwłaszcza w okresie letnim, gdyż wówczas można wypocząć w wybranym miejscu bez konieczności korzystania z energii elektrycznej. Przyklejony do dachu kampera panel elastyczny, znacznie lepiej prezentuje się niż zwykły, sztywny i dużo większy panel fotowoltaiczny. Nie obciąża on dachu samochodu. Użytkownik nie musi obawiać się tego, że zostanie on skradziony, gdyż jest on bardzo solidnie przyklejony do dachu. Co więcej nie zalegają w nim jakiekolwiek zanieczyszczenia oraz nie generuje on hałasu podczas jazdy, co mogłoby wpływać negatywnie na komfort podróżujących.

Panele słoneczne elastyczne potrafią zasilać także przyczepę kempingową. Doskonale sprawdzają się też w domkach letniskowych czy na jachcie. Jeśli posiadają odpowiednio dużą moc to są w stanie zasilić nawet silniki elektryczne w motorówkach.

Podczas zakupu takich paneli warto przeliczyć jaka liczba ogniw będzie dla nas optymalna oraz czy wystarczy miejsca do ich zamontowania w wybranym miejscu. Ich zakup to sprawdzona inwestycja, która zawsze się zwraca.

Leave a comment

Why ask?